Güzelağaç Ilkokulu

Created by Koyokulum KOYOKULUM

CX3P+62 Ömerli/Mardin, Türkiye

Fulfilled goal
Temel okul eşyaları
TR : Kırtasiye malzemesi, kitap, kıyafet gibi temel okul eşyaları FR : Articles scolaires de base tels que papeterie, livres, vêtements
Target: 300€ out of 300€
100%

TR : Okulumuz Mardin’in Ömerli ilçesinde Güzelağaç köyünde bulunmaktadır. Okulumuz eski zamanlarda eğitim- öğretime başlamış ancak öğrenci azlığı nedeniyle yaklaşık 19 yıldır kapalı kalmıştır. 2023 Mart ayında “Öğrenci Dostları Derneği” tarafından Abdullah Nasıh TÜMAY adına onarılmıştır. Eski olan köy okulunun yapısı yenilenmiştir. Ancak okulumuz yeni açıldığı için içerisinde çok fazla eksikleri vardır. En önemlisi ise öğrencilerimizin eğitim- öğretim döneminde kullanması gerekli olan temel okul eşyalarıdır. Okulumuz 1-2-3’leri kapsayan birleştirilmiş sınıf ve yanında anasınıfı bulunmaktadır. Birleştirilmiş sınıfımızda 11 öğrenci anasınıfımızda 7 öğrenci bulunmaktadır.

FR : Notre école est située dans le village de Güzelağaç dans le district d’Ömerli à Mardin. Notre école a commencé l’éducation dans les temps anciens, mais elle a été fermée pendant environ 19 ans en raison du manque d’élèves. Elle a été réparé en mars 2023 par l’Association “Öğrenci Dostları Derneği” au nom d’Abdullah Nasıh TÜMAY. La structure de l’ancienne école du village a été rénovée. Cependant, depuis que notre école vient d’ouvrir, il y a beaucoup de lacunes. La chose la plus importante est les articles scolaires de base que nos élèves doivent utiliser pendant l’année scolaire. Notre école a une classe combinée couvrant CP-CE1-CE2 et une classe de maternelle à côté. Il y a 11 élèves dans notre classe combinée et 7 élèves dans notre maternelle.