Özkizilkaya ortaokulu

Créé par Koyokulum KOYOKULUM

Barbaros, Genaral Şükrü Kanadlı Cd No:109, 31440 Kırıkhan/Hatay, Turkey

Objectif rempli
Spor mazlemesi ve kitap
masa tenisi masası spor topları anasınıfı oyuncakları ve çocuk kitapları Matériel de sport jouets et livres pour enfants
Avancement : 300 € sur 300 €
100%

okulumuz kırıkhana bağlı özkızılkaya köyündedir. köyün geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. köyümüzün maddi durumu pek iyi sayılamaz. okulumuzda öğrencilerimiz için spor malzemelerine anasınıfı oyuncak ve materyallerine ve çocuklar için kitaplara ihtiyacı vardır. kırsal bir bölgede olduğumuzdan malesef okulumuzun hiçbir geliri yoktur. çocukalrımız beden eğitimi derslerinde malzeme eksikliğinden oyun oynayamamaktadırlar.anasınıfı materyalleri eksik olduğundan da çalışmalar yarım kalmaktadır. kitap sayımız çok az olup çocuklar dönüşümlü kitap okumaktadırlar.

Notre école est située dans le village d'Özkızılkaya, relié à Kırıkhan. Les moyens de subsistance du village sont l'agriculture et l'élevage. La situation financière de notre village n'est pas très bonne. Dans notre école, nos élèves ont besoin d'équipements sportifs, de jouets et de matériel de maternelle et de livres pour enfants. Malheureusement, notre école n'a pas de revenus car nous sommes dans une zone rurale. Nos enfants ne peuvent pas jouer à des jeux dans les classes d'éducation physique en raison du manque de matériel. Le nombre de nos livres est très faible et les enfants lisent en alternance.